Как темите за любовта и изкуството могат да се превърнат в роман с висока литературна стойност показва "Такава дивна любов" от украинската писателка Анна Багряна.
На Коледа, светлия християнски празник, в семейството на учител и шивачка се ражда първородното им дете. Това невинно малко същество става причина майката да загуби гласа си при появата му на бял свят. Но това не пречи момиченцето да бъде обградено с много любов и грижи. В семейството като реликва се пази един грамофон и една плоча - така малката Надежда израства с музиката на Бетовен, която оглася дома им.
Надежда вижда нещата, които я заобикалят, по различен начин, заради което другите деца не я разбират. Липсата на контакт с останалите я подтиква да ходи в гората и да разговаря с боровете. Децата започват да я отбягват и разнасят мълвата, че е вещица. Руслан, съседското момче, също я ненавижда. Но възможно ли е тази детска ненавист да прерасне в истинска любов?
За романа си "Такава дивна любов" Анна Багряна получава специалната награда на елитния украински конкурс "Коронация на словото" в номинацията "Изборът на издателите".
За автора:
Анна Багряна е поетеса, белетрист, драматург, преводач, художник. Родена е в гр. Фастов, Киевска област, през 1981 г. Завършила е украинска филология в Киевския национален университет "Т. Шевченко". Автор е на книгите с поезия "Съцветие от думи", "Сред люлякови сънища", "Между боговете и нас", "Разходка по въже", "Други линии", "Баене за любов"; на романите "Етимология на кръвта", "Такава дивна любов", "Досадникът"; на книгата "Македонски разкази", както и на пет книги с разкази и романи за деца.
За доставка използваме куриерски фирми Еконт и Спиди.
Винаги може да изберете опцията "Вземане на място" и така да се видим зад Ъгъла.:)
Стараем се да зареждаме разнообразни заглавия зад Ъгъла.
Ако не намирате някоя книга, може да я нямаме в момента в книжарницата или все още да не сме я публикували на сайта.
За нас винаги е удоволствие да изпълним специална поръчка. Обикновено ни отнеме 1-3 дни, за да набавим и изпратим пратката.
Може да ни пишете:
Или да дойдете на място, за да се видим и поговорим...:)
( )